KURUMSAL

NEDEN MAVİ DÜNYA ANAOKULU?

     Mavi Dünya Anaokulu, 1994 yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özlem COŞKUN tarafından kurulmuştur. 22. yılını dolduran okulumuz okul öncesi eğitimi ilke edinmiş ve şu yıla kadar el değiştirmeden amacına hizmet eden Şirinyer ve Buca daki iki şubeli kurumsal, tek okul öncesi kurumdur.

 

    Okullarımız, her öğrencinin yaş grubu özelliklerini göz önünde tutan, bununla birlikte her öğrenciyi bir birey olarak gören ve bu doğrultuda yetiştiren bir eğitim anlayışına sahiptir. Yetişen her öğrencinin Cumhuriyet’in gelecek kuşaklarını temsil ettiği gerçeğinden hareketle onları küçük yurttaşlar olarak görmek ve bu doğrultuda haklarının ve sorumluluklarını farkına varmalarını sağlamak, işimizin sadece küçük bir kısmını oluşturmaktadır.

   

 

  Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren toplum kurallarını öğrenmekte, içinde bulundukları toplumun gerçekleri ve dinamikleriyle tanıştırılmakta ve özgürlüklerle bunların değişmez bir parçası olan görev-sorumlulukları bir anda öğrenmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Giderek tüketim odaklı düşünen ve davranan yeni nesillerin yetişmekte oluşu dikkate değerdir. Fertlerin önceliklerini değiştirmeye başlayan güç, maddi varlık ve statüye dayalı yaşam yeni nesillerin aklını karıştırmakta, bireysel hedefler müşterek düşünceyi tamamen bir kenara atmakta ve toplumsallaşma biçimi değişmektedir.

  

   

Menüler
 

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, object given in /home/mavidunyaanaokul/public_html/kurumsal.php on line 137
         
© Buca Mavi Dünya Anaokulu    
Adres : 63 Sokak No: 60 A/B Üçkuyular, Buca / İzmir   Tel : 0232 442 56 31     Tel : 0232 442 56 31        info@mavidunyaanaokullari.net
WEB TASARIM : DNZ WEB DİZAYN